Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Rodzaje perfum \

Najładniejsze zapachy na co dzień i na wieczór

Życie bez zapachu było by paradoksalnie mało barwnym życiem. Jedząc używamy zmysłu powonienia do rozpoznawania woni potraw, zapachu kwiatów, nawet powietrze o każdej porze roku pachnie inaczej. Dlatego bez możliwości odczuwania zapachów było by raczej mało przyjemnie. Toteż jeśli możemy z tego korzystać, chętnie otaczamy się miłymi zapaszkami. Przede wszystkim wonią swoich ulubionych perfum. Ładna woda toaletowa to dla każdego z nas coś zupełnie innego.

Jedni szukają wśród wód toaletowych odpowiedników swoich ulubionych kwiatów, inni zwracają uwagę na zapachy typowo owocowe a czasami jest to czysty przypadek, bo wybór pada na perfumy, które akurat w sklepie się nam spodobały, a które wybraliśmy zupełnie bez świadomości jakie olejki zostały użyte do ich wyprodukowania. Niezależnie od tego jak panowie dobierają swoje ulubione perfumy, trzeba podkreślić, że istnieją zapachy typowe na każdą okazję. Wiadomo, że drogich markowych perfum raczej nie używamy na co dzień, ale wyjątkowe spotkania, wyjścia itp.

Natomiast do codziennego stosowania lepsze są delikatne, niezbyt ciężkie zapachy, takie, które nie będą przeszkadzać współpracownikom czy znajomym. Warto brać to pod uwagę kiedy dokonujemy wyboru przy półkach z wodami toaletowymi. Woń perfum powinna dawać przyjemne doznania dla osoby używającej jej, powodować zainteresowanie na ulicy czy w pracy. Sami dobrze wiemy, gdy na chodniku mija nas człowiek a wraz z nim fajny zapach mamy ochotę podążać za nim by czuć tą woń jak najdłużej. Jednak jeśli natrętny zapach pojawia się znacznie wcześniej niż jego właściciel to najczęściej nie robi się dobrego wrażenia, wręcz odwrotnie.

Perfumy na prezent dla mężczyzny, powinny być dobierane wedle indywidualnych upodobań danej osoby. Pamiętajmy, że to co nam się podoba niekoniecznie zachwyci obdarowywanego. Staramy się więc podejrzeć czego chłopak, tata, czy kolega używa. Zapachy dzienne odznaczają się wykorzystaniem delikatnych nut jaśminu, cytryny, drzewa sandałowego czy anyżu. To przyjemna kompozycja w sam raz szczególnie na wiosenne i letnie dni. Natomiast męskie wody toaletowe na wieczór powinny charakteryzować się wyrazistymi nutami, takimi jak: geranim, drzewo cedrowe, czarna porzeczka, wetiwer.